Incidenskezelő munkatárs

Elvárások:

  • Informatikai alapismeretek
  • Hálózati alapismeretek
  • Operációs rendszerek ismerete
  • ECDL vagy azzal egyenértékű ismeretek (különösen Excel és Word)
  • Legalább alapfokú angol nyelvismeret
  • Analitikus gondolkozás
  • Jó kommunikációs készség szóban és írásban

Leírás:

Az NBSZ NKI Nemzeti CSIRT csapatába olyan incidenkezelő munkatársat keresünk, aki elvégzi a beérkezett jelzések azonosítását, a rögzített eljárásrend szerinti besorolását, valamint a hibajegykezelő rendszerben történő rögzítését. Kapcsolat tart a hazai és külföldi partnerekkel, fogadja a jelzéseket, kérés esetén tanáccsal látja el az NBSZ NKI ügyfeleit. Az Incidenskezelő feladata továbbá a súlyos és kritikus incidensek L3 szintre történő eszkalálása, az incidenskivizsgálási tevékenység adminisztratív támogatása.

Előnyt jelent:

  • Üzemeltető ismeret
  • Felsőfokú végzettség
  • Magasabb szintű nyelvtudás
  • Gyakori informatikai biztonsági kockázatok ismerete

Kulcsszavak:

incidenkezelés, eseménykezelés, nyilvántartás, adminisztráció, kapcsolattartás, információbiztonság, kiber

Feladatok:

  • Biztonsági események részletes elemzése
  • Incidensek rögzítése a hibajegykezelő rendszerben
  • Kapcsolattartás a partnerekkel
  • Beérkező adatok elemzése, feldolgozása
  • Megoldási javaslatok előkészítése
  • Az NKI szakrendszereinek kezelése
  • Rendszeres jelentések előkészítése

Amit kínálunk:

  • hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezeténél
  • széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • szakirányú továbbképzéseken való részvétel
  • teljes munkaidő
  • budapesti munkavégzés

Jelentkezés önéletrajzzal a hr@nbsz.gov.hu e-mail címen vagy az online űrlapon (kérjük megjelölni a speciális szaktudást).