Kiberfenyegetettség elemző

Elvárások:

  • Biztos IT biztonsági háttérismeretek
  • Felsőfokú műszaki végzettség
  • Hálózati ismeretek
  • Operációs rendszerek ismerete
  • Legalább középfokú angol nyelvismeret
  • Analitikus gondolkozás
  • Jó kommunikációs készség szóban és írásban
  • Elemzőképesség

Leírás:

Az NBSZ NKI Nemzeti CSIRT csapatába kiberfenyegetettség elemző munkatársat keresünk, aki a hazai és a külföldi partnerektől beérkező jelzéseket feldolgozza, az azokban található adatokat rendszerezi és rögzíti a szakrendszerekben. A kiberfenyegetettség információk alapján elemzéseket, riportokat, előrejelzéseket készít, támogatja a többi szakterület munkáját a releváns fenyegetettségi adatok megosztásával. Előkészíti az információk átadását nemzetközi partnereink részére, a Hatósági megkeresések megválaszolásában technikai segítséget nyújt.

Előnyt jelent:

  • Rendszerező képesség
  • Üzemeltető ismeret
  • Magasabb szintű nyelvtudás
  • Gyakori informatikai biztonsági kockázatok ismerete
  • Elemző-értékelő gyakorlat, tapasztalat
  • CTI rendszerek ismerete

Kulcsszavak:

CTI, TIP, elemzés, kiberfenyegetettség, koordináció, együttműködés, kapcsolattartás

Feladatok:

  • A beérkezett kiberfenyegetettség információk rendszerezése, rögzítése
  • A beérkezett kiberfenyegetettség információk alapján elemzések, jelentések, előrejelzések készítése
  • Kapcsolattartás a hazai és nemzetközi partnerekkel
  • Részvétel az NKI megelőző tevékenységében
  • Javaslattétel az információforrások bővítésére, alkalmazására
  • Az NBSZ NKI szakterületeinek kiberfenyegetettség információk biztosításával történő támogatása

Amit kínálunk:

  • hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezeténél
  • széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • szakirányú továbbképzéseken való részvétel
  • teljes munkaidő
  • budapesti munkavégzés

Jelentkezés önéletrajzzal a hr@nbsz.gov.hu e-mail címen vagy az online űrlapon (kérjük megjelölni a speciális szaktudást).