Egyiptom a Vodafone-t használva küld politikai üzeneteket

Egyiptom egyik legnagyobb mobil szolgáltatója állítja, Hosni Mubarak rezsimje feladó nélküli küldött a rezsimet éltető szöveges üzeneteket a hálózatukon keresztül. Rendszerük illetéktelen használatától pedig nem boldogok.

A Vodafone állítása szerint a kormánypárt, a tiltakozások kezdete óta a katasztrófavédelmet használja, hogy üzeneteket küldjön az egyiptomi embereknek. “A rivális szolgáltatók, a Mobinil és az Etisalat is a katasztrófavédelem hatásköre alá esnek. Az üzeneteket nem köthetőek egyértelműen egyik mobilszolgáltatóhoz sem így nem is tudunk felelősséget vállalni azok tartalmáért.”

Az egyiptomi embereket meglepte a sok kéretlen üzenet, mely a jelenlegi rezsim támogatását kéri. Mubarak kormánya péntektől szerdáig leállítatta az internet és mobil szolgáltatások működését, sikertelenül próbálva ezzel megfékezni a tömegdemonstrációkat, melyek Mubarak visszavonulását követelik. De nyilvánvalóan cél volt az is, hogy félrevezessék, félreinformálják az embereket telefonokra küldött szöveges üzenetek segítségével.

A Vodafone Group tiltakozását fejezte ki a hatóságoknak és kijelentették, hogy a jelenlegi eljárás az üzenetekkel kapcsolatban elfogadhatatlan. “Világosan kijelentettük, az üzeneteknek átláthatóaknak kell lennie és a feladó egyértelműen azonosítható kell, hogy legyen.”

http://www.wired.com/dangerroom/2011/02/egypt-hacked-vodafone-to-send-pro-regime-texts/


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2025-20236 – Cisco Webex App sebezhetősége
CVE-2017-5754 – Linux Kernel sebezhetősége
CVE-2014-0160 – OpenSSL Information Disclosure sebezhetősége
CVE-2025-23010 – SonicWall NetExtender Improper Link Resolution Before File Access ('Link Following') sebezhetősége
CVE-2025-23009 – SonicWall NetExtender Local Privilege Escalation sebezhetősége
CVE-2025-23008 – SonicWall NetExtender Improper Privilege Management sebezhetősége
CVE-2024-0132 – NVIDIA Container Toolkit sérülékenysége
CVE-2025-3102 – SureTriggers sérülékenysége
CVE-2025-24859 – Apache Roller sebezhetősége
Tovább a sérülékenységekhez »