Fejlessz az adatvédelemért verseny: Készíts eszközt a mobil készülékek biztonságosabbá tételére

Az észak kaliforniai és az washingtoni ACLU (American Civil Liberties Union – Az Amerikaik Civil Jogok Szövetsége) a Tor Projekttel és az ontarioi Információ és Adatvédelmi Iroda segítségével elindított egy “fejlessz az adatvédelemért” versenyt, a legjobb adatvédelmet szolgáló mobil alkalmazás címéért.

Kreatív módokat keresnek a felhasználók oktatására, hogy az általuk hozott döntésekben figyelembe vegyék a kommunikáció biztonságosságát és hogy minden segítségük meglegyen az okostelefonokon és mobil eszközökön történő adatgyűjtés és megosztás tartalmainak biztosítására.

A beadványokat egy szakértő zsűri (beleértve Jacob Appelbaum a Tor Projektből, Caspar Bowden a Microsofttól, Chris Hoofnagle a Kaliforniai Egyetemről, Yoshi Kohno a Washingtoni Egyetemről; Jules Polonetsky a Future of Privacy Forum-tól és Kai Rannenberg a Goethe-Universität-tól) fogja elbírálni. A győztes a Las Vegas-i DEFCON és Black Hat konferencián fogják kihirdetni, ezenkívül ígérik, hogy szervezeteik és partnereik a győztes alkalmazás mögé állnak, biztosítva annak széleskörű elterjedését.

http://www.libertyvoice.net/2011-02/develop-for-privacy-challenge-build-tools-to-improve-mobile-privacy/
http://www.develop4privacy.org/


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2025-24085 – Apple Multiple Products Use-After-Free sebezhetősége
CVE-2025-23006 – SonicWall SMA1000 Appliances Deserialization sebezhetősége
CVE-2024-3393 – Palo Alto Networks PAN-OS Malicious DNS Packet sebezhetősége
CVE-2025-0282 – Ivanti Connect Secure, Policy Secure, and ZTA Gateways Stack-Based Buffer Overflow sebezhetősége
CVE-2023-48365 – Qlik Sense HTTP Tunneling sebezhetősége
CVE-2024-12686 – BeyondTrust Privileged Remote Access (PRA) and Remote Support (RS) OS Command Injection sebezhetősége
CVE-2024-55591 – Fortinet FortiOS and FortiProxy Authentication Bypass sebezhetősége
CVE-2024-50603 – Aviatrix Controllers OS Command Injection sebezhetősége
CVE-2020-11023 – JQuery Cross-Site Scripting (XSS) sebezhetősége
CVE-2025-21395 – Microsoft Access Remote Code Execution sebezhetősége
Tovább a sérülékenységekhez »