Riasztás Microsoft Exchange szervereket érintő 0. napi sérülékenységről

Tisztelt Ügyfelünk!

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet riasztást ad ki Microsoft Exchange szervereket érintő magas kockázati besorolású sérülékenység (CVE-2021-42321) kapcsán, mivel azt a támadók aktívan kihasználják. Sikeres kihasználás esetén a megfelelő jogosultsággal rendelkező támadó távoli kódfuttatást vihet végbe az érintett szerveren.

Érintett verziók: MS Exchange Server 2016; MS Exchange Server 2019

A Microsoft tájékoztatása szerint a hibát a parancssori változók nem megfelelő validálása okozza. A sérülékenység a helyi Exchange kiszolgálókat érinti (ideértve az Exchange Hybrid módban használtakat is), az Exchange Online szolgáltatás ügyfeleinek nem kell további lépéseket tenniük.

A fenti CVE számú sérülékenységre irányuló kihasználási kísérletek ellenőrizhetőek az alábbi PowerShell lekérdezés segítségével:

 Get-EventLog -LogName Application -Source “MSExchange Common” -EntryType Error | Where-Object { $_.Message -like “*BinaryFormatter.Deserialize*” }

A Microsoft javasolja a Exchange Server Health Checker script használatát, amely segít észlelni a gyakori konfigurációs problémákat.

A Microsoft szeptemberben elérhetővé tette a Microsoft Exchange Emergency Mitigation (EM) nevű új Exchange Server szolgáltatást, amely automatikus védelmet nyújt a sebezhető Exchange-kiszolgálóknak.

Az NBSZ NKI a biztonsági frissítések haladéktalan telepítését javasolja, amelyek elérhetőek az automatikus frissítésen keresztül, valamint manuálisan is letölthetőek a gyártói honlapokról.

Hivatkozások:


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2025-21377 – NTLM Hash Disclosure Spoofing sebezhetősége
CVE-2025-21194 – Microsoft Surface Security Feature Bypass sebezhetősége
CVE-2025-21418 – Windows Ancillary Function Driver for WinSock Elevation of Privilege sebezhetősége
CVE-2025-21391 – Windows Storage Elevation of Privilege sebezhetősége
CVE-2024-52875 – KerioControl CRLF injection sebezhetősége
CVE-2025-24200 – iOS sérülékenysége
CVE-2020-15069 – Sophos XG Firewall Buffer Overflow sebezhetősége
CVE-2020-29574 – CyberoamOS (CROS) SQL Injection sebezhetősége
CVE-2024-21413 – Microsoft Outlook Improper Input Validation sebezhetősége
Tovább a sérülékenységekhez »