Tájékoztatás Adobe szoftverek sérülékenységeiről

Tisztelt Ügyfelünk!

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NBSZ NKI) tájékoztatót ad ki az Adobe szoftverfejlesztő cég termékeit érintő sérülékenységekkel kapcsolatban, azok súlyossága, valamint az egyes biztonsági hibákat érintő aktív kihasználások miatt.

Összesen 8 db sérülékenység került javításra, ebből 5 kritikus, 3 pedig magas kockázati besorolású. Az Adobe által kiadott biztonsági frissítések letölthetőek és telepíthetőek a gyártó honlapjáról.

Az érintett szoftverek listája:

  • Adobe Framemaker
  • Adobe Creative Cloud Desktop
  • Adobe Connect

Az NBSZ NKI a biztonsági frissítések haladéktalan telepítését javasolja, amelyek elérhetőek az automatikus frissítésen keresztül, valamint manuálisan is letölthetőek a gyártói honlapokról.

Az NBSZ NKI arra is szeretné felhívni a figyelmet, hogy az Adobe Flash tartalmak megjelenítését a legnépszerűbb webböngészők (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge) 2020 decemberében megszűntették.

Hivatkozások:


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2026-24858 – Fortinet Multiple Products Authentication Bypass Using an Alternate Path or Channel sérülékenység
CVE-2026-1448 – D-Link sérülékenysége
CVE-2026-23745 – “node-tar” Library Path Traversal sérülékenység
CVE-2026-21509 – Microsoft Office Security Feature Bypass sérülékenység
CVE-2026-24061 – GNU InetUtils Argument Injection sérülékenység
CVE-2026-23760 – SmarterTools SmarterMail Authentication Bypass Using an Alternate Path or Channel sérülékenység
CVE-2025-52691 – SmarterTools SmarterMail Unrestricted Upload of File with Dangerous Type sérülékenység
CVE-2018-14634 – Linux Kernel Integer Overflow sérülékenység
CVE-2025-54313 – Prettier eslint-config-prettier Embedded Malicious Code sérülékenység
CVE-2025-31125 – Vite Vitejs Improper Access Control sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »