A Biden-Harris-adminisztráció 2023.03.02-án tette közzé az Egyesült Államok Nemzeti Kiberbiztonsági Stratégiáját.
A stratégia a kibertér védelmével kapcsolatos terheket leveszi az állampolgárok, a kisvállalkozások, az önkormányzatok válláról és azokra az informatikai cégekre hárítja, amelyek a legjobb helyzetben vannak ahhoz, hogy csökkentsék a kibertérben megjelenő kockázatokat.
Továbbá a stratégia elismeri, hogy a kormánynak a nemzeti hatalom valamennyi eszközét összehangoltan kell használnia a nemzetbiztonság, közbiztonság és gazdasági jólét védelme érdekében.
A stratégia öt pillér köré szerveződik:
- Létfontosságú infrastruktúrák védelme: szabályozások harmonizálása, a köz- és magánszféra együttműködésének lehetővé tétele, szövetségi hálózatok védelme és korszerűsítése, valamint a szövetségi incidenskezelési politika aktualizálása.
- Fenyegetési szereplők tevékenységének felderítése: zsarolóvírus fenyegetések kezelése nemzetközi partnerekkel együttműködve.
- Biztonságot és ellenállóságot elősegítő piaci erők előremozdítása: biztonságos szoftvertermékek- és szolgáltatások tekintetében a minimális biztonsági képességek meghatározása.
- Ellenállóságot növelő hosszútávú befektetések: kiberbiztonsági szakemberek képzése, a kutatás-fejlesztés prioritásként való kezelése, például a poszt-kvantum titkosítás és a digitális személyazonossági megoldások tekintetében.
- Nemzetközi partnerségek kialakítása a közös célok elérése érdekében: a kiberfenyegetések elleni védekezésre való képesség növelése, mind békeidőben, mind válsághelyzetben, biztonságos globális ellátási láncok kialakítása.
A teljes stratégia itt érhető el.