A Trend Micro ServerProtect több puffer túlcsordulásos sérülékenysége

CH azonosító

CH-682

Felfedezés dátuma

2007.08.23.

Súlyosság

Közepes

Érintett rendszerek

ServerProtect
Trend Micro

Érintett verziók

Trend Micro ServerProtect Windows, NetWare 5.x

Összefoglaló

A Windows alatti Trend Micro ServerProtect többféle sérülékenységét azonosították, melyet távoli támadók szolgáltatás megtagadás okozására használhatták ki vagy az érintett rendszer fölötti ellenőrzés megszerzésére.

Leírás

A Trend Micro ServerProtect többféle sérülékenységét jelentették, melyet rosszindulatú emberek a sérült rendszer feltörésére használhattak fel.

A Trend Micro ServerProtect software csomag különféle komponensei által használt RPC interface-ek több puffer túlcsordulásos és egy egész túlcsordulásos sérülékenységét jelentették. A távoli támadók kiaknázhatják ezeket a sérülékenységeket a speciálisan erre a célra készített RPC kérések alkalmazásával, melyek a rendszer által futtatott érintett software-hez fordulnak.

A távoli, jogosulatlan támadó tetszőleges kódot futtathat le a sérült rendszeren. A támadó által szolgáltatott kód rendszer jogosultsággal futtatható, ez az érintett rendszer teljes feltörését eredményezi.

Megoldás

Telepítse a javítócsomagokat

Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2026-24858 – Fortinet Multiple Products Authentication Bypass Using an Alternate Path or Channel sérülékenység
CVE-2026-1448 – D-Link sérülékenysége
CVE-2026-23745 – “node-tar” Library Path Traversal sérülékenység
CVE-2026-21509 – Microsoft Office Security Feature Bypass sérülékenység
CVE-2026-24061 – GNU InetUtils Argument Injection sérülékenység
CVE-2026-23760 – SmarterTools SmarterMail Authentication Bypass Using an Alternate Path or Channel sérülékenység
CVE-2025-52691 – SmarterTools SmarterMail Unrestricted Upload of File with Dangerous Type sérülékenység
CVE-2018-14634 – Linux Kernel Integer Overflow sérülékenység
CVE-2025-54313 – Prettier eslint-config-prettier Embedded Malicious Code sérülékenység
CVE-2025-31125 – Vite Vitejs Improper Access Control sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »