A Skype sérülékenysége korlátlan hozzáférést nyútjhat a támadóknak

Egy hacker szerint a Skype-ot használó Mac tulajdonosokat egy olyan sérülékenység fenyegeti, amelyet kihasználva egy támadó korlátlan hozzáférést szerezhet a rendszerben, egy speciálisan erre a célra elkészített azonnali üzenet küldésével.

Gordon Maddern biztonsági szakért, a Pure Hacking bloggere elmondta, dióhéjban a támadónak csak e üzenetet kell küldenie az áldozat számára és már is átveheti a Mac felett az uralmat.

Update: Nemsokkal a cikk megjelenése után a Skype biztonsági blogján egy közleményben reagált, mely szerint a szóban forgó sérülékenység javítására már április közepén kiadtak egy frissítést, de mivel nem volt tudomásuk arról, hogy a sérülékenység jelenleg aktívan kihasználnák, a frissítés automatikusan csak a jövőhét elején várható csomagba kerül bele. Adrian Asher azt is hozzátette, hogy sérülékenység kihasználásához az áldozatnak egy speciális üzenetet kell kapnia, de alapbeállítás szerint a Skype csak a partnerlistán szereplő személyektől fogad üzenetet.

http://www.theregister.co.uk/2011/05/06/skype_for_mac_critical_vulnerability/


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2010-3765 – Mozilla Multiple Products RCE sérülékenysége
CVE-2013-3918 – Microsoft Windows Out-of-Bounds Write sérülékenysége
CVE-2025-27915 – Synacor Zimbra Collaboration Suite (ZCS) Cross-site Scripting sérülékenysége
CVE-2010-3962 – Microsoft Internet Explorer Uninitialized Memory Corruption sérülékenysége
CVE-2021-22555 – Linux Kernel Heap Out-of-Bounds Write sérülékenysége
CVE-2025-4008 – Smartbedded Meteobridge Command Injection sérülékenysége
CVE-2015-7755 – Juniper ScreenOS Improper Authentication sérülékenysége
CVE-2017-1000353 – Jenkins RCE sérülékenysége
CVE-2014-6278 – GNU Bash OS Command Injection sérülékenysége
Tovább a sérülékenységekhez »