Biztonságos Internet Sziget a Városligeti Gyermeknapon

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a Fővárosi Önkormányzatttal közösen immár második évtizede rendezi meg kétnapos, ingyenes gyermeknapi rendezvénysorozatát a budapesti Városligetben. A Ligetbe látogató gyerekeket és szüleiket idén második alkalommal várta a magyar Biztonságos Internet Sziget, ahol fontos és érdekes tanácsokat hallhattak a gyerekek és felnőttek a biztonságos internetezésről. Az idei rendezvényen Sólyom László, államfő is részt vett, aki egyúttal a Biztonságos Internet Szigetre is ellátogatott.

Az Európai Unió Safer Internet Plus programjának keretén belül működő magyar konzorcium mindenkori célja, hogy felhívja az internetező gyermekek és szüleik figyelmét az interneten leselkedő veszélyekre és megteremtse annak lehetőségét, hogy a már kialakult problémákat időben és hatékonyan orvosolhassuk.

Az európaszerte több országban működő “mozgalom” magyar képviselői, ill a konzorcium tagjai között a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alaptívány és a Magyar Tartalomipari Szövetségen kívül a Puskás Tivadar Közalapítvány – Nemzeti Hálózatbiztonsági Központja is szerepel. A magyar Safer Internet Plus program koordinátora által szervezett Biztonságos Internet Sziget idén is sikeresen és játékosan látta el információkkal a netező gyerekeket a Nemzetközi Gyermeknap alkalmából, ahol ha szükség volt rá, – a rendezvényen együttműködő partnerek (Microsoft, Vodafone, T-Home, UPC, Symantec, Egyszervolt.hu) számítógépes készségfejlesztő programjai, számítógépes játékai és számítógép-parkján túl – szakértőink a szülők kérdéseit is megválaszolták.

A Safer Internet Plus Programról bővebben itt tájékozódhat.


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2024-56145 – Craft CMS Exploitation Tool sebezhetősége
CVE-2025-0111 – Palo Alto Networks PAN-OS File Read sebezhetősége
CVE-2025-23209 – Craft CMS Code Injection sebezhetősége
CVE-2025-24989 – Microsoft Power Pages Improper Access Control sebezhetősége
CVE-2025-26466 – OpenSSH sérülékenysége
CVE-2025-26465 – OpenSSH sérülékenysége
CVE-2024-57727 – SimpleHelp Path Traversal sebezhetősége
CVE-2024-53704 – SonicOS SSLVPN Authentication Bypass sebezhetősége
CVE-2025-1094 – PostgreSQL sérülékenysége
Tovább a sérülékenységekhez »