Mobil informatikai eszközök használatának veszélyei a szenzitív adatokat kezelők körében

Az okostelefonok jelentette veszélyek egyre inkább nyilvánvalóak lesznek, ahogy egyre több helyről szivárognak ki nemkívánatos adatok. A biztonsági kockázatok kezelése egyre fontosabb a kormányzati szektorban is; az Amerikai Egyesült Államok elnöke, Barack Obama is kénytelen a biztonsági rezsimszabályokat betartani, hogy az általa kezelt szenzitív adatok ne jussanak illetéktelen kezekbe.
A vezető számára a biztonsági személyzet megtiltotta az Apple által gyártott Iphone telefonok használatát a készülék esetleges biztonsági hiányosságai miatt; csupán a kanadai Blackberry által gyártott telefont használhatja.

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet munkatársai azt tanácsolják a magán és állami szektor vezetőinek, hogy minden esetben mérlegeljék azt a biztonsági kockázatot amelyet az adott mobil eszköz használata jelent az adott intézmény számára.

 

Forrás:

http://www.theglobeandmail.com/technology/tech-news/obama-on-team-blackberry-iphone-not-allowed-for-security-reasons/article15779023/

http://siliconangle.com/blog/2013/12/05/obamas-not-allowed-to-use-iphone-for-security-reasons/#

 


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2025-40536 – SolarWinds Web Help Desk Security Control Bypass sérülékenység
CVE-2025-15556 – Notepad++ Download of Code Without Integrity Check sérülékenység
CVE-2024-43468 – Microsoft Configuration Manager SQL Injection sérülékenység
CVE-2026-20700 – Apple Multiple Buffer Overflow sebezhetőség
CVE-2026-21514 – Microsoft Office Word Reliance on Untrusted Inputs in a Security Decision sérülékenység
CVE-2026-21519 – Microsoft Windows Type Confusion sérülékenység
CVE-2026-21533 – Microsoft Windows Improper Privilege Management sérülékenység
CVE-2026-21510 – Microsoft Windows Shell Protection Mechanism Failure sérülékenység
CVE-2026-21525 – Microsoft Windows NULL Pointer Dereference sérülékenység
CVE-2026-21513 – Microsoft MSHTML Framework Protection Mechanism Failure sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »