IBM AFP Viewer Plug-In “SRC” tulajdonság puffer túlcsordulási sérülékenység

CH azonosító

CH-1345

Felfedezés dátuma

2008.06.24.

Súlyosság

Magas

Érintett rendszerek

AFP Viewer Plug-In
IBM

Érintett verziók

IBM AFP Viewer Plug-In 2.x, 3.x

Összefoglaló

IBM AFP Viewer Plug-In egy sérülékenységét fedezték fel, melyet kihasználva rosszindulatú támadók föltörhetik a felhasználó rendszerét.

Leírás

IBM AFP Viewer Plug-In egy sérülékenységét fedezték fel, melyet kihasználva rosszindulatú támadók föltörhetik a felhasználó rendszerét.

A sérülékenységet egy határhiba okozza a plug-inben, miközben az “SRC” tulajdonságot dolgozza fel. Ez kihasználható halom túlcsordulás okozására túlságosan hosszú string segítségével (hosszabb 1023 karakternél).

Sikeres kihasználás esetén tetszőleges kód futtatása válik lehetségessé, pl. ha a felhasználó meglátogat egy rosszindulatú weblapot.

A sérülékenységet a 2.0.4.1. és 3.2.1.1. verziókban igazolták. Más verziók is érintettek lehetnek.

Megoldás

Frissítsen a legújabb verzióra

Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2008-0015 – Microsoft Windows Video ActiveX Control Remote Code Execution sérülékenység
CVE-2024-7694 – TeamT5 ThreatSonar Anti-Ransomware Unrestricted Upload of File with Dangerous Type sérülékenység
CVE-2020-7796 – Synacor Zimbra Collaboration Suite (ZCS) Server-Side Request Forgery sérülékenység
CVE-2026-1731 – BeyondTrust Remote Support (RS) and Privileged Remote Access (PRA) OS Command Injection sérülékenység
CVE-2026-2441 – Google Chromium CSS Use-After-Free sérülékenysége
CVE-2025-40536 – SolarWinds Web Help Desk Security Control Bypass sérülékenység
CVE-2025-15556 – Notepad++ Download of Code Without Integrity Check sérülékenység
CVE-2024-43468 – Microsoft Configuration Manager SQL Injection sérülékenység
CVE-2026-20700 – Apple Multiple Buffer Overflow sebezhetőség
CVE-2026-21514 – Microsoft Office Word Reliance on Untrusted Inputs in a Security Decision sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »