Panda ActiveScan többszörös sebezhetőség

CH azonosító

CH-217

Felfedezés dátuma

2006.11.16.

Súlyosság

Magas

Érintett rendszerek

ActiveScan
Panda

Érintett verziók

Panda ActiveScan 5.x

Összefoglaló

A Panda ActiveScan két sebezhetőségét és egy gyengeségét fedezték fel, melyek kihasználhatók rendszer információk felfedésére, szolgáltatás megtagadás (DoS) okozására, vagy a felhasználó rendszerének feltörésére.

Leírás

A Panda ActiveScan két sebezhetőségét és egy gyengeségét fedezték fel, melyek kihasználhatók rendszer információk felfedésére, szolgáltatás megtagadás (DoS) okozására, vagy a felhasználó rendszerének feltörésére.

  1. A “Reinicializar()” eljárás az “ActiveScan.1” ActiveX vezérlőben lehetővé teszi a rendszer újraindítását, amikor az eljárást használják. Ezt aknázhatják ki a káros weboldalak a felhasználó rendszerének újraindítására felhasználói megerősítés nélkül.
  2. Az “ObtenerTamano()” eljárás a “PAVPZ.SOS.1” ActiveX vezérlőben visszaadja a megadott helyi fájl névhez tartozó fájl méretet. A káros weboldalak ezt használhatják fel arra, hogy meghatározzák a szóban forgó helyi fájl létezését és méretét.
  3. Az “Analizar()” eljárás alapelve az “ActiveScan.1” ActiveX vezérlőben nem biztonságos. Ezt aknázhatják ki a káros weboldalak, hogy bizonyos körülmények között felülírják a memóriát és tetszőleges kódot futtassanak.

A sebezhetőségeket az 5.53.00. verzióban bizonyították. Más verziók is lehetnek érintettek.

Megoldás

Frissítsen a legújabb verzióra

Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2010-3765 – Mozilla Multiple Products RCE sérülékenysége
CVE-2013-3918 – Microsoft Windows Out-of-Bounds Write sérülékenysége
CVE-2025-27915 – Synacor Zimbra Collaboration Suite (ZCS) Cross-site Scripting sérülékenysége
CVE-2010-3962 – Microsoft Internet Explorer Uninitialized Memory Corruption sérülékenysége
CVE-2021-22555 – Linux Kernel Heap Out-of-Bounds Write sérülékenysége
CVE-2025-4008 – Smartbedded Meteobridge Command Injection sérülékenysége
CVE-2015-7755 – Juniper ScreenOS Improper Authentication sérülékenysége
CVE-2017-1000353 – Jenkins RCE sérülékenysége
CVE-2014-6278 – GNU Bash OS Command Injection sérülékenysége
Tovább a sérülékenységekhez »