WordPress eShop plugin cross-site scripting sérülékenységek

CH azonosító

CH-5364

Angol cím

WordPress eShop Plugin Multiple Cross-Site Scripting Vulnerabilities

Felfedezés dátuma

2011.08.10.

Súlyosság

Alacsony

Érintett rendszerek

WordPress
eShop plugin

Érintett verziók

WordPress eShop Plugin 6.x

Összefoglaló

Az WordPress eShop plugin-jének sérülékenységei váltak ismertté, amelyeket kihasználva a támadók cross-site scripting (XSS/CSS) támadásokat hajthatnak végre.

Leírás

  1. A “eshoptemplate” paraméteren keresztül a wp-admin/admin.php-nak (amikor “page” értéke “eshop-templates.php”) átadott bemeneti adat nincs megfelelően megtisztítva, a felhasználónak történő visszaadás előtt. Ez kihasználható tetszőleges HTML és script kód futtatására a felhasználó böngészőjének munkamenetében, az érintett oldallal kapcsolatosan.
  2. Az “action” és “viewemail” paramétereken keresztül a wp-admin/admin.php-nak (amikor “page” értéke “eshop-orders.php”) átadott bemeneti adatok nincsenek megfelelően megtisztítva, a felhasználónak történő visszaadás előtt. Ez kihasználható tetszőleges HTML és script kód futtatására a felhasználó böngészőjének munkamenetében, az érintett oldallal kapcsolatosan.

A sérülékenységet a 6.2.8 verzióban jelentették. Korábbi verziók is érintettek lehetnek.

Megoldás

Frissítsen a 6.2.9 vagy későbbi verzióra.

Hivatkozások

Gyártói referencia: wordpress.org
Egyéb referencia: www.htbridge.ch
SECUNIA 45553


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2025-59374 – ASUS Live Update Embedded Malicious Code sérülékenysége
CVE-2025-20393 – Cisco Multiple Products Improper Input Validation sérülékenysége
CVE-2025-58360 – OSGeo GeoServer Improper Restriction of XML External Entity Reference sérülékenysége
CVE-2018-4063 – Sierra Wireless AirLink ALEOS Unrestricted Upload of File with Dangerous Type sérülékenysége
CVE-2025-14174 – Google Chromium Out of Bounds Memory Access sérülékenysége
CVE-2025-14611 – Gladinet CentreStack and Triofox Hard Coded Cryptographic sérülékenysége
CVE-2025-43529 – Apple Multiple Products Use-After-Free WebKit sérülékenysége
CVE-2025-21621 – GeoServer Reflected Cross-Site Scripting (XSS) sérülékenység
CVE-2025-64471 – Fortinet FortiWeb sérülékenysége
CVE-2025-59808 – Fortinet FortiSOAR sérülékenysége
Tovább a sérülékenységekhez »