Az ausztrál kormányzat megerősítette, hogy vizsgálatok zajlanak egy nem részletezett biztonsági esemény kapcsán, ami a szövetségi parlament számítógépes hálózatát érintette ─ írja a Security Affairs.
Legalább nyolc légitársaság (Southwest, Air France, KLM, Vueling, Jetstar, Thomas Cook, Transavia, Air Europa) használ olyan e-jegyrendszert, amely nem védi megfelelően utasainak adatait ─ derül ki a mobil biztonsággal foglalkozó Wandera tanulmányából.
A Rapid7 és a Recorded Future amerikai kiberbiztonsági cégek közös jelentése szerint a kínai államhoz köthető APT10 csoport áll az európai vállalatoknak felhő-alapú szoftveres szolgáltatásokat nyújtó, norvég Visma vállalat elleni kibertámadás mögött.
Biztonsági kutatók szerint ─ vélhetően egy biztonsági hiba kihasználására irányuló ─ támadási kísérletek zajlanak olyan Ubiquiti hálózati eszközök ellen, amelyek a 10001-es UDP porton keresztül elérhetőek az Internet felől.
Az Európai Uniós Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség (ENISA) kiadta a számítógép-biztonsági és incidenskezelő csoportok (CSIRT) és incidens reagálási képességek (IRC) Európai viszonylatban tapasztalt fejlődéseiről szóló jelentését.
A Check Point biztonsági szakemberei sérülékenységeket fedeztek fel egyes távoli asztal elérést biztosító RDP klienseket érintően.
Súlyos adatvédelmi aggályokra hivatkoztak az uniós hatóságok, amikor bejelentették az ENOX Safe-KID-One okosórák európai piacról való visszavonását.
Az Apple bejelentette, hogy összegyűjti az orosz felhasználói adatokat, annak érdekében, hogy megfeleljen egy 2015-ben hatályba lépett jogszabálynak.
Frissítésre került a Microsoft Authenticator kétfaktoros azonosítást (2FA) támogató alkalmazás, így a felhasználók értesítést kapnak a fontosabb fiók-eseményekről.
Az egyesült államokbeli Foundation for Defense of Democracies (FDD) kiadta a Trump-kormányzat hivatali ciklusának első felében végzett kül- és nemzetbiztonsági témájú szabályozási tevékenységének értékelését, amely külön fejezetben tárgyalja a kiber-vonatkozású intézkedéseket.
Az ENISA január 31-én nyilvánosságra hozta az IoT eszközökkel kapcsolatban felmerült kockázatok azonosításában, illetve a biztonsági kérdések priorizálásában segítséget nyújtó online eszközét, amely átfogó képet szeretne nyújtani az ENISA által tavaly kiadott IoT-re vonatkozó ajánlásairól.
A Mozilla közleménye szerint böngészőjük a márciusra tervezett 66-os verziótól kezdődően figyelmeztetni fogja a felhasználókat, amennyiben a HTTPS kapcsolat harmadik fél általi MitM (man-in-the-middle), azaz közbeékelődéses kompromittálását detektálja ─ írja a ZDNet.