ITBN konferencia 2013. szeptember

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet munkatársai is részt vettek a 2013 szeptember 25-26-án tartott Informatikai Biztonság Napja (ITBN) szakmai előadássorozaton, amely 2004-ben alakult és amely zászlójára tűzte hogy egy független, minden piaci szereplő és felhasználó érdekét képviselő fórumot teremtsen. A kiállítás idén is új innovációk valamint termékek bemutatásának helyszíne volt, amelyen az IT biztonsággal foglalkozó szakemberek is nagy számban képviseltették magukat.

A regisztráció mindkét nap pontos és gyors volt, a megnyitó illetve Nógrádi György előadásai napjaink aktuális kérdéseit taglalták, csakúgy mint a többi előadó akik szakmai tudásukkal, illetve az őket foglalkoztató nagy cégek által kifejlesztett eszközökkel és szoftverekkel illusztrálták a magán -, és kormányzati szektorban megnövekedett sérülékenységek elleni védekezés szükségességét.

A konferencián a nagyobb informatikai cégek képviseltették magukat, a teljesség igénye nélkül: Kürt Akadémia, T-Systems, Secunia, Symantec. A Kormányzati Eseménykezelő központ munkatársai meghívást kaptak a biztributor Kft. által szervezett konferenciára is, amely egy későbbi cikk témája lesz.

Összefoglalásként kijelenthető, hogy az ITBN konferencia a hazai IT ipar egyik vezető eseménye, amely a szakma képviselőit összehozza és lehetővé teszi a további ismeretszerzést és az iparág szereplőinek eszmecseréjét.

Források:

http://www.itbn.hu/index.php/hu/tamogatok/itbn-2013

http://www.itbn.hu/index.php/hu/program/1-nap-programja

http://www.itbn.hu/index.php/hu/program/1-nap-programja

http://androbit.net/articles/281/itbn_beszamolo_az_elso_nap.html

http://androbit.net/articles/282/itbn_beszamolo_a_masodik_nap.html

Címkék

IT ITBN biztonság


Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2025-54313 – Prettier eslint-config-prettier Embedded Malicious Code sérülékenység
CVE-2025-31125 – Vite Vitejs Improper Access Control sérülékenység
CVE-2025-34026 – Versa Concerto Improper Authentication sérülékenység
CVE-2025-68645 – Synacor Zimbra Collaboration Suite (ZCS) PHP Remote File Inclusion sérülékenység
CVE-2026-20045 – Cisco Unified Communications Products Code Injection sérülékenység
CVE-2026-22844 – Zoom Node Multimedia Routers sérülékenysége
CVE-2025-14533 – WordPress ACF Extended Plugin sérülékenysége
CVE-2026-23550 – WordPress Modular DS plugin Privilege Escalation sérülékenysége
CVE-2023-31096 – Windows Agere Soft Modem Driver Elevation of Privilege sérülékenység
CVE-2026-21265 – Secure Boot Certificate Expiration Security Feature Bypass sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »