A mianmari hadsereg választási csalásra hivatkozva nem fogadja el az ország tavaly novemberi választások legitimitását, ezért február elsején szükségállapot kihirdetése mellett őrizetbe vették az ország vezetőit.
Támadók irányítást szereztek a perl[.]com domain felett, amelyen keresztül 1997 óta egy, a perl programozási nyelvvel kapcsolatos információkat tartalmazó weboldal volt elérhető, ám a webcím jelenleg – február elsejei állapot szerint – egy olyan IP-re mutat, amelyet korábban Locky zsarolóvírus terjesztésre használtak, ezért annak felkeresése jelenleg nem javasolt.
Az ESET jelentése szerint a NoxPlayer, a hongkongi BigNox vállalat Windows-on és macOS-en is futtatható ─ főképp gamerek által használt ─ Android emulátora rosszindulatú programokat terjeszt.
1,4 millió személyazonossággal történő visszaélésről érkezett bejelentés 2020-ban az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) szerint, amelyek egy jelentős része a járványügyi helyzet miatt munkanélkülivé vált állampolgárokat érintette.
Alkalmazáson belüli, ún. státuszüzenetek megjelenéséről számoltak be szombaton az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok WhatsApp felhasználói.
Számos vállalat jelezte a szolgáltatásmegtagadással járó támadások (DDoS) számának ugrásszerű megemelkedését 2020-ban.
Megjelent az iOS és IPadOS 14.4-es verziója, amely funkcionális hibák mellett olyan biztonsági problémákat is javít, amelyek lehetővé tehetik, hogy a támadók tetszőleges kódot futtassanak a megcélzott eszközökön, valamint hogy rosszindulatú alkalmazások emelt szintű jogosultságot szerezzenk.
Egyes, a végponti titkosítás mellett elkötelezett európai cégek ─ ProtonMail, Threema, Tresorit és a Tutanota ─ közös levélben kérték az európai törvényhozókat, hogy tárgyalják újra azt az állásfoglalást, amelyet az Európa Tanács titkosító eljárásokkal kapcsolatban tavaly decemberben elfogadott.
Súlyos biztonsági hibákra derült fény az Amazon Kindle e-könyv olvasók kapcsán, amelyek lehetővé tehették, hogy a támadók fertőzött e-könyvek segítségével átvegyék az irányítást az érintett eszközök felett.
A tisztviselők szerint a 13 éven aluliak túl könnyen tudnak hamis születési dátummal regisztrálni a platformra.
Az Ausztrál Értékpapír és Beruházási Bizottság (ASIC) közleménye szerint 2021. január 15-én illetéktelenek hozzáfértek egy szerverükhöz.
Elsőként a ZDNet számolt be az esetről, miszerint a “ShinyHunters” álnevű rosszindulatú szereplő a MeetMindful társkereső oldal több, mint 2,28 millió felhasználójáról tett közzé ingyenesen szenzitív adatokat egy hacker fórumon.