Az Egyesült Királyság Oktatási Minisztériuma (Department for Education – DfE) több, mint 800 000 laptopot és tabletet osztott szét 2021 januárjáig az Egyesült Királyságban működő iskolák, akadémiák és helyi önkormányzatok között, így támogatva a hátrányos helyzetű diákokat a távoktatásban.
Egy éven belül második alkalommal ad ki figyelmeztetést az FBI ún. vishing támadásokról.
Aggasztó biztonsági hibákat fedeztek fel több népszerű video chat alkalmazásban ─ úgy mint a Signal, a Facebook Messenger, Google Duo, JioChat és a Mocha ─ amelyek lehetővé tették, hogy harmadik fél lehallgassa a hívott fél környezetét.
Az európai uniós kiberügynökség (ENISA) “Cloud Security for Healthcare Services” című jelentésében bemutatja a felhőszolgáltatásokat érintő főbb kiberfenyegetéseket, és javaslatokat fogalmaz meg a felhőtechnológiák biztonságos integrálásához az egészségügyi szektor számára.
Az Amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) útmutatást tett közzé szervezetek számára a titkosított tartománynévrendszer (DNS over HTTPS – DoH) vállalati környezetbe történő bevezetésével kapcsolatban.
Felhasználók milliói regisztráltak a Signal üzenetküldő alkalmazásra, miután a WhatsApp nemrég módosítást eszközölt a szolgáltatás igénybevételének feltételein. Sokak számára azonban nem volt felhőtlen az első találkozás, a Signal kiszolgálói ugyanis nem voltak felkészülve a felhasználói bázis ilyen mértékű, hirtelen növekedésére, ezért kapacitáshiány miatt akadozott a szolgáltatás.
Egy Europol által irányított nemzetközi akció keretében a hatóságoknak sikerült lefoglalni a világ legnagyobb dark weben található digitális piacterét, a DarkMarketet.
Bruce Schneier IT-biztonsági szakértő esszében foglalta össze gondolatait az utóbbi évek legnagyobb hatású kiberkémkedési incidenséről, a SolarWinds esetről.
A darkweben mindössze 29,99 dollárért beszerezhető Rouge RAT nevű káros programmal még a gyengébb képességű hackerek is teljes felügyeletet szerezhetnek az androidos eszközök felett.
Évek óta tartó trend, hogy egyre jobban növekszik a nyílt forráskódú programok használata malware támadásokhoz köthetően, a behatolás tesztelő eszközök pedig ezek között is kitüntetett népszerűségnek örvendenek.
Amikor a Facebook 2014-ben felvásárolta a csevegő alkalmazást, sokan aggódtak, hogy a két platform között megosztásra kerülnek-e a felhasználói adatok. A WhatsApp két évvel későbbi adatvédelmi irányelvein eszközölt módosítás után mindez már nem volt kérdéses, a csevegő platform egyértelművé tette, hogy a felhasználók adatait elérhetővé teszi a Facebook számára….
Az új-zélandi tartalékbank (Reserve Bank of New Zealand – RBNZ) vasárnapi közleménye szerint “rosszindulatú” adatsértés történt egy harmadik fél által kezelt, szenzitív adatokat tartalmazó rendszerük esetében.