Marylouise McLaws, az ausztrál Közegészségügyi és Közösségi Orvostudományi Iskola professzora, aki – többek közt a WHO fertőzések megelőzésével foglalkozó egységének is tagja – szerint a fertőzött betegek tartózkodási helyének nyomon követése kulcsfontosságú szerepet játszott a járvány hatásainak mérséklésében. Ez több országban is megfigyelhető volt: így például Szingapúr, Tajvan és…
Biztonsági kutatók több, mint 900 millió rekordnyi érzékeny Whisper felhasználói adatot találtak egy adatbázisban, amihez ráadásul bárki szabadon hozzáférhetett.
A szlovák Nemzeti Kibervédelmi Központ Eseménykezelő Központja (SK-CERT) figyelmeztetést adott ki az egészségügyi szektor alapvető szolgáltatásokat nyújtó szervezetei ─ mint például kórházak, laboratóriumok és hasonló létesítmények ─valamint a közszektor intézményei számára a megnövekedett kiberfenyegetés miatt.
A BleepingComputer online hírportál felvette a kapcsolatot több zsarolóvírust (Maze, DoppelPaymer, Ryuk, Sodinokibi/REvil, PwndLocker, Ako Ransomware) terjesztő kiberbűnözői csoporttal, amelyben arra keresték a választ, hogy ezek a kollektívák tervezik-e mérsékelni az egészségügyi intézmények elleni támadásokat a COVID-19 járvány idején.
Ezúttal az ismerősökről készült meztelen fotókat tartalmazó e-mail csatolmányok megnyitására próbálják rávenni az áldozatokat.
Bővített cookie beállítási lehetőség érhető el a Google Chrome andoroidos tesztverziójának (Canary) 82-es kiadásában.
Az új koronavírus terjedésének megakadályozása és a munkatársak védelme érdekében egyre több munkáltató dönt az otthoni munkavégzés (home office) elrendelése mellett, amely jelentős internetes forgalomnövekedést eredményezhet.
Az új koronavírus járvány egészségre veszélyt jelentő hatásainak mérséklése érdekében, egyre több munkáltató szervezet dönt úgy, hogy a munkatársak személyes kapcsolatainak minimalizálása érdekében otthoni munkavégzést (home office) rendel el.
A Reason Cybersecurity friss tanulmányában arra hívja fel a figyelmet, hogy a koronavírus terjedését reprezentáló online térképek is terjeszthetnek káros kódokat.
A Google közzétett egy nyílt forrású eszközt Linux rendszerekhez, a rosszindulatú USB eszközök elleni védelem elősegítéséhez.
Az amerikai Entercom rádió arról számolt be, hogy 2019 augusztusában jogosulatlan hozzáférés történt a radio.com egy külső felhőszolgáltatónál tárolt biztonsági mentéséhez, amely felhasználói hitelesítési adatokat is tartalmazott.
A Mozilla kiadta a Firefox böngésző 74.0-s verzióját Windows, Linux és macOS rendszerekhez.