A végponttól végpontig titkosított csevegő alkalmazás új funkció bevezetésén dolgozik, amely lehetővé teszi az alkalmazáson keresztül küldött képek és videók megtekinthetőségének korlátozását.
A FIRST által most nyilvánosságra hozott etikai kódex (EthicsfIRST) célja közös alapelvek meghatározása, amelyek ugyan nem kötelező érvényűek a tagság számára, azonban fontos szereppel bírnak a közösség tagjai közötti bizalom építéséhez.
Az osztrák bel- és külügyminisztérium közleményei szerint 2020. január 4-én komoly kibertámadás érte minisztériumok informatikai rendszereit.
Amerikai érdekeltségek elleni, lehetséges iráni kibertámadásokra figyelmeztet az Amerikai Egyesült Államok belbiztonsága alatt működő kiberbiztonsági ügynökség (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency – CISA).
A Google hétfőn bejelentette, hogy elérhetővé tesz egy nyílt forrású eszközt a fejlesztők számára, ami megkönnyíti a fájl hozzáférési sérülékenységek felismerését.
Az OpenBSD operációs rendszer sebezhetőségeit kihasználva illetéktelenek érvényes hitelesítési adatok nélkül jelentkezhetnek be az OpenBSD rendszerekbe.
Az OAuth 2.0 autentikációs protokoll segítségével nap mint nap felhasználók milliárdjai érik el Facebook vagy Google+ fiókjaikat.
A cyberbullying (internetes zaklatás) egy új jelenség, azonban ahogy a technológia az egész életünket áthatja, sajnos egyre jellemzőbbé válik. Az iskoláskorú gyermekek egyre nagyobb arányban használnak okostelefont, ami kéz a kézben jár a közösségi média platformokon történő megjelenéssel, így a gyerekek egyre inkább kitetté válnak a kibertérben történő abúzusnak.
A kínai kormányzat DDoS (elosztott túlterheléses) támadást indított egy, a hongkongi tüntetők által használt fórum ellen.
Az Avast, valamint az AVG antivírus szoftverek installkor több Firefox és Chrome böngésző kiegészítőt is telepítenek (Avast Online Security, AVG Online Security, Avast SafePrice, valamint az AVG SafePrice), amelyek több hasznos funkcióval is bírnak, például többek közt figyelmeztetnek a káros, például adathalász weboldalakra.
Shane Huntley, a Google fenyegetés-elemző csapatanának (TAG) egy tagja keddi blogbejegyzésében hozta nyilvánosságra az állami támogatású hackercsoportok által végzett kiberműveletekről, illetve dezinformációs kampányaikról gyűjtött adatokat.
Wladimir Palant biztonsági kutató még 2018 decemberében több sérülékenységről tájékoztatta a Kaspersky-t, amelyek a cég különböző védelmi termékeinek reklámok és nyomkövetők blokkolását végző funkcióival összefüggésben okoztak problémákat.