Hollandia védelmi minisztere, Ank Bijleveld igenlő választ adott az ország közszolgálati médiaügynökségének (NPO) azon kérdésre, hogy Hollandia és Oroszország aktuális viszonyának jellemzésére használható-e a „kiberháború” kifejezés.
Két nagy kínai mobilfizetési platform ─ az ALipay és a WeChat Pay ─ jelentett jogosulatlan App Store-os vásárlásokat az utóbbi napokban.
A biztonsági cég kutatói lényeges hasonlóságokat fedeztek fel a tavalyi NotPetya wiper támadásokkal gyanúsított Telebots csoport által idén bevetett backdoor (Exaramel) és az Ukrajna elektromos ellátórendszere elleni 2016-os támadás során alkalmazott Industroyer nevű malware között, így feltételezik, hogy mindkettő mögött a Telebots áll.
Biztonsági szakemberek attól tartanak, hogy egy ipari kémkedéssel vádolt kínai hírszerző tiszt letartóztatása miatt Kína ismét fokozhatja kibertevékenységét a Nyugat ellen.
A Symantec által „Gallmaker” néven azonosított, eddig ismeretlen hacker csoport katonai és kormányzati célpontok ellen folytat kiberkémkedést ─ állítja a biztonsági cég új jelentésében.
A Bloomberget rengeteg kritika érte a kínai kém chipről készült cikk miatt, nemrég pedig egy idézett biztonsági kutató is komoly kétségét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy megtörtént-e az állítások publikálás előtti megfelelő ellenőrzése ─ írja a The Register. A hírügynökség most egy új publikációban azt állítja, egy másik amerikai telekommunikációs nagyvállalat is felfedezett…
Németország adatvédelmi biztosa bejelentette, hogy vizsgálatot indít a Google+ adatszivárgási incidense kapcsán.
A washingtoni székhelyű CSIS (Center for Strategic and International Studies) think-tank legújabb tanulmányában az ausztrál hadsereg (Australian Defence Force – ADF) információs hadviseléssel kapcsolatos képességeit veszi górcső alá.
120 000 fontnyi bírságot szabtak ki a londoni Heathrow reptérre egy közterületen talált USB pendrive miatt, amely több, mint 1 000, a reptérre vonatkozó bizalmas fájlt tartalmazott szabadon hozzáférhető formában, azaz az információk nem voltak titkosítva és jelszóval sem védték őket.
Az ENISA kiadta az elektronikus bizalmi szolgáltatóktól az eIDAS alapján begyűjtött, 2017-es évre vonatkozó incidens adatokat összesítő jelentését.
Amerikai és brit kormányzati szervezetek támogatásukról biztosították az Amazont, az Apple-t és a Supermicrót a Bloomberg múlt heti cikkével szemben, amely azt állítja, hogy a kínai titkosszolgálat a Supermicro által tervezett egyes szerver alaplapok hardveres kompromittálásával több, mint 30 amerikai vállat, valamint amerikai és brit kormányzati szervek után kémkedett.
Svájci polgárjogi aktivisták a strasbourgi székhelyű Európai Emberi Jogi Bírósághoz kívánnak fordulni az ország állampolgárait érintő, indokolatlan adatkészletezés okán, amellyel összefüggésben a Nagy-Britanniában hasonló tartalommal megalkotott jogszabály ellen hozott strasbourgi ítéletre is hivatkoznak.