A Mozilla Firefox Tesztpilóta programja már régóta használatos a kísérleti böngésző ötletek kipróbálására, és ez mostantól mobil applikációkkal is kiegészül.
A Gmailt-t legutóbb egy, a The Wall Street Journalben nemrég publikált cikk miatt érte komoly kritika, amelyben arra hívták fel a figyelmet, hogy külsős alkalmazás fejlesztők kapnak hozzáférést a Gmail ügyfelek e-mail üzeneteihez, a felhasználók tudta nélkül.
Myriam Dunn Cavelty, az ETH Zürich svájci technológiai intézet munkatársa legutóbbi publikációjában a kiberháború kérdéskörével foglalkozik, a tekintetben, hogy milyen fokú állami beavatkozás lehet elvárt egy ilyen esemény bekövetkezésekor, illetve hogy melyik szektor feladata a kihívásokkal való megbírkózás.
A Recorded Future beszámolója szerint 150 és 200 dollár közötti értékben próbálták a sötét weben eladni az amerikai kormányzati ügynökségek használatában álló Reaper drón ellopott dokumentumait.
Az Egyesült Királyság és Franciaország kormánya múlt héten jelentette be a gyorsan fejlődő technológiák, mint például a mesterséges intelligencia (MI) fejlesztését és implementálását támogató együttműködési megállapodásukat, amely magában foglalja a kutatási és finanszírozási kezdeményezéseket, valamint a két ország közötti kiberbiztonsági kooperációt is.
A 2017-es év több kihívást is tartogatott Észtország számára, több millió felhasználói azonosító szivárgott ki, és az észt digitális állam is súlyos csapást szenvedett el az elektronikus személyi igazolványokkal kapcsolatos sérülékenységek miatt.
Új szabadalom alapján készült az a kvantum véletlenszám-generátor (QRNG), ami a fejlesztők ígérete szerint amellett, hogy száz százalékosan megbízható kvantumalapú biztonságot nyújt az elektronikus kommunikáció során, végre alkalmas lesz a széleskörű felhasználásra is.
Idén már másodjára fordul elő, hogy egy fitnesz alkalmazást azzal vádolnak, hogy katonai és titkosszolgálati dolgozók személyes adatait szivárogtatja ki.
A holland Nemzeti Kiberbiztonsági Centrum (NCSC) egy, a mobil appok biztonságával kapcsolatos útmutatót adott ki.
Egy nyilvánosságra került vádirat szerint az izraeli NSO Group egy volt munkatársa kémprogramokat ─ köztük a széles körben használt Pegasus kódját ─ tulajdonított el a cégtől, és próbálta meg értékesíteni a vállalat ügyfélkörén kívül a darkneten, mintegy 50 millió dollár értékű kripto valutáért.
Biztonsági kutatók vizsgálták annak a lehetőségét, hogy miként lehet egy már létező kiberfegyvert úgy felhasználni, hogy maga a káros kód nagy része érintetlen marad, miközben annak irányítása átkerül az új tulajdonoshoz.
A május végén Tallinnban megrendezett CyCon X konferencián került bemutatásra egy svájci kutatócsoport munkája, mely egy új, a belső alkalmazottak által végrehajtott adatlopások elleni technológiára vonatkozóan tett javaslatokat.