Amerikai kutatók több, mint 17 000 Androidos alkalmazás alapos, kód szintű vizsgálatát követően megállapították, hogy a Play Store-ban, az AppChina-ban és a Mi.com-on található alkalmazások túlnyomó része nem szivárogtat illetéktelenül adatokat harmadik fél részére.
A tech óriás tudomásul vette, hogy amerikai és brit szervek vizsgálatokat folytatnak ellene a Cambridge Analytica-ügyből kifolyólag.
A Google Chrome 67-es verziójával a jelek szerint kiújult egy korábban már javított hiba, amit tavaly télen egy támadási kampány során aktívan ki is használtak az ún. „letöltési bombákkal”.
A héten több mint 2,3 millió kriptovaluta pénztárcát monitorozó rosszindulató programot azonosítottak a Bleepingcomputer kutatói, mely során a támadók a felhasználók által kimásolt és beillesztett címeket figyelik.
Egy, a The Wall Street Journal-ban megjelent cikk szerint harmadik féltől származó alkalmazások fejlesztői elolvashatják a Gmail felhasználók leveleit.
Egy akadémikusokból álló csoport a 4G/LTE hálózati protokoll esetében három sérülékenységet azonosított.
Már több EU-s ország is jelezte a Litvánia által javasolt új kiberbiztonsági együttműkösédben való részvételét, amely egy közös kiber-válaszerő létrehozását célozza, a jövőbeli kibertámadások elleni harc elősegítéséhez.
A távozó cseh kormány a terrorizmus elleni harcra hivatkozva lépéseket tett a hírszerző hatóságok erejének növelése érdekében, ennek részeként lehetővé téve számukra egy új arcfelismerő rendszer kialakítását, és a bankszámla adatokhoz való hozzáférés biztosítását, utóbbival kapcsolatban azonban komoly adatvédelmi aggályok merültek fel.
Adatszivárgás történt a FastBooking szobafoglalási rendszernél, melynek során több más szenzitív adat mellett egyes ügyfelek bankkártya adatai is kiszivárogtak
Nagy volumenű elosztott szolgáltatás megtagadást okozó támadást hajtott végre a ProtonMail e-mail szolgáltató ellen egy saját vizsgálatuk alapján feltételezhetően Oroszországhoz köthető csoport.
A jegyértékesítéssel foglalkozó cég bejelentése szerint a globális ügyfélkörének mintegy 5%-a érintett egy adatszivárgásban, melynek során login adatok, valamint egyéb személyes információk kerülhettek illetéktelen kezekbe.
A norvég Fogyasztóvédelmi Tanács (NCC) azzal vádolja a Facebookot és a Google-t, hogy a GDPR ellenére továbbra is manipulatív eszközökkel veszik rá a felhasználókat a személyes adatok megosztására.