Tropos Wireless Mesh Router-ek sérülékenysége

CH azonosító

CH-8064

Angol cím

TROPOS WIRELESS MESH ROUTERS INSUFFICIENT ENTROPY VULNERABILITY

Felfedezés dátuma

2012.12.10.

Súlyosság

Magas

Érintett rendszerek

Mesh OS
Tropos

Érintett verziók

Tropos Mesh OS

Összefoglaló

A Tropos Wireless Mesh Router-ek egy sérülékenységét jelentették, amit kihasználva a támadók Man-in-the-Middle (MitM) támadást tudnak végrehajtani.

Leírás

A sérülékenységet az okozza, hogy a rendszer nem megfelelő entrópiát használva generálja a hitelesítéshez használt SSH kulcsokat, amit kihasználva a támadó újra fel tudja használni a korábbi vagy nem egyedi kulcsokat. A sikeres támadás esetén Man-in-the-Middle (MitM) módszerrel jogosulatlan hozzáférést tud szerezni az eszközhöz, így bizalmas adatokat szerezhet, valamint adatokat fecskendezhet az SSH adatfolyamba, amivel hamisításos támadást hajthat végre.

A sérülékenységet távolról ki lehet használni.

Megoldás

A gyártó kiadott egy firmware frissítést, ami felhasználónév és jelszó birtokában le lehet tölteni a weboldalukról (Tropos Mesh OS 7.9.1.1).

További javaslatok a kockázatok csökkentésére:

  • Minimalizálja a vezérlőrendszer eszközök hálózati elérhetőségét! A kritikus eszközök ne érjék el közvetlenül az Internetet!
  • A vezérlőrendszer hálózatokat és a távolról elérhető eszközöket védje tűzfalakkal és szigetelje el őket az üzleti hálózattól!
  • Távoli hozzáférés szükségessége esetén használjon olyan biztonsági megoldásokat, mint a virtuális magánhálózat (VPN)!

Legfrissebb sérülékenységek
CVE-2024-53104 – Linux Kernel sérülékenysége
CVE-2014-3931 – Multi-Router Looking Glass (MRLG) Buffer Overflow sérülékenysége
CVE-2016-10033 – PHPMailer Command Injection sérülékenysége
CVE-2019-5418 – Rails Ruby on Rails Path Traversal sérülékenysége
CVE-2019-9621 – Synacor Zimbra Collaboration Suite (ZCS) Server-Side Request Forgery (SSRF) sérülékenysége
CVE-2016-4484 – Linux sérülékenység
CVE-2025-32463 – Linux sérülékenység
CVE-2025-32462 – Linux sérülékenység
CVE-2025-6463 – Wordpress sérülékenység
CVE-2024-51978 – Brother sérülékenység
Tovább a sérülékenységekhez »