iREPORTit névre hallgat a terrorista tartalmak bejelentésére szolgáló új brit alkalmazás. Az applikáció bevezetéséhez egy, a Greater London Authority (GLA) megbízásából folytatott kutatás vezetett, amelyből kiderült, hogy öt londoni lakosból négyen nem tudják, hogyan jelenthetik be anonim módon az internetes keresések során fellelt szélsőséges tartalmakat.
Egy kutató arról számolt be, hogy a Brave böngésző a meglátogatott .onion weboldalak listáját kiszivárogtatja a DNS szolgáltatónak, ami érthető módon aggasztó lehet a szolgáltatást éppen a névtelenség miatt használók számára.
A Telegram Windows-os verziójának legújabb frissítése lehetővé teszi a létrehozott csoportok és hívás-előzmények maradéktalan törlését a beszélgetésben résztvevő összes fél oldaláról.
A BleepingComputer szerint egy új megtévesztési kampány van kibontakozóban, amelynek során támadók a Google Értesítő (Google Alerts) segítségével hamis Adobe Flash frissítési oldalakra irányítják az áldozatot.
Az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács elmondása szerint bizonyos orosz forgalmi hálózathoz tartozó címek is azonosíthatók voltak az ukrán kormányzati weboldalak ellen indított összehangolt kibertámadások között.
A „Hey” nevű üzenetküldő szolgáltató nemrég megdöbbentő trendre világított rá a kémpixelek (spy pixel) alkalmazásának gyakoriságával kapcsolatban. A BBC kérésére végzett elemzésük szerint ugyanis a felhasználók privát e-mailjeinek közel kétharmada tartalmazhat ilyen, az üzenetek nyomon követésére szolgáló „adalékot”. A kémpixelek vagy más néven webjelzők apró ─ általában 1×1 pixel…
A Telegram 7.4-es verziójában javításra került az az adatvédelmi hiba, amely lehetővé tette “titkos csevegések” módban küldött videó- és hangfájlokhoz történő hozzáférést.
Fény derült két olyan androidos kémszoftverre, amelyeket feltételezések szerint indiai állami támogatású hackerek vetettek be az indiai-pakisztáni konfliktus során.
A Google és a Stanford Egyetem közös kutatása szerint a Gmail által blokkolt támadások kereszttüzében leginkább az Egyesült Államok Gmail felhasználói (42%) állnak, őket követik a brit (10%), majd japán (5%) felhasználók.
„Web shelleknek” nevezzük a különböző szkriptelési nyelveken írt rendszerfelügyeleti szkripteket, programokat, amelyek alapvetően az üzemeltetők munkáját segítik. A Microsoft jelzése szerint azonban az ilyen programok a kiberfenyegetési szereplők részéről történő károkozási célú használata az utóbbi időben egyre gyakoribbá vált ─ csaknem duplázódott tavaly óta. A kibertámadók a web shelleket…
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda figyelmeztetést adott ki a múlt héten nyilvánosságra hozott incidens kapcsán, amelynek során ismeretlenek megpróbálták megmérgezni egy amerikai város ivóvízkészletét.
A Microsoft ajánlásokat adott ki az úgynevezett „helyettesítési támadás” (Substitution Attack) elleni védekezéshez.