Számos vállalat jelezte a szolgáltatásmegtagadással járó támadások (DDoS) számának ugrásszerű megemelkedését 2020-ban.
Megjelent az iOS és IPadOS 14.4-es verziója, amely funkcionális hibák mellett olyan biztonsági problémákat is javít, amelyek lehetővé tehetik, hogy a támadók tetszőleges kódot futtassanak a megcélzott eszközökön, valamint hogy rosszindulatú alkalmazások emelt szintű jogosultságot szerezzenk.
Egyes, a végponti titkosítás mellett elkötelezett európai cégek ─ ProtonMail, Threema, Tresorit és a Tutanota ─ közös levélben kérték az európai törvényhozókat, hogy tárgyalják újra azt az állásfoglalást, amelyet az Európa Tanács titkosító eljárásokkal kapcsolatban tavaly decemberben elfogadott.
Súlyos biztonsági hibákra derült fény az Amazon Kindle e-könyv olvasók kapcsán, amelyek lehetővé tehették, hogy a támadók fertőzött e-könyvek segítségével átvegyék az irányítást az érintett eszközök felett.
A tisztviselők szerint a 13 éven aluliak túl könnyen tudnak hamis születési dátummal regisztrálni a platformra.
Az Ausztrál Értékpapír és Beruházási Bizottság (ASIC) közleménye szerint 2021. január 15-én illetéktelenek hozzáfértek egy szerverükhöz.
Elsőként a ZDNet számolt be az esetről, miszerint a “ShinyHunters” álnevű rosszindulatú szereplő a MeetMindful társkereső oldal több, mint 2,28 millió felhasználójáról tett közzé ingyenesen szenzitív adatokat egy hacker fórumon.
Az Egyesült Királyság Oktatási Minisztériuma (Department for Education – DfE) több, mint 800 000 laptopot és tabletet osztott szét 2021 januárjáig az Egyesült Királyságban működő iskolák, akadémiák és helyi önkormányzatok között, így támogatva a hátrányos helyzetű diákokat a távoktatásban.
Egy éven belül második alkalommal ad ki figyelmeztetést az FBI ún. vishing támadásokról.
Aggasztó biztonsági hibákat fedeztek fel több népszerű video chat alkalmazásban ─ úgy mint a Signal, a Facebook Messenger, Google Duo, JioChat és a Mocha ─ amelyek lehetővé tették, hogy harmadik fél lehallgassa a hívott fél környezetét.
Az európai uniós kiberügynökség (ENISA) “Cloud Security for Healthcare Services” című jelentésében bemutatja a felhőszolgáltatásokat érintő főbb kiberfenyegetéseket, és javaslatokat fogalmaz meg a felhőtechnológiák biztonságos integrálásához az egészségügyi szektor számára.
Az Amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) útmutatást tett közzé szervezetek számára a titkosított tartománynévrendszer (DNS over HTTPS – DoH) vállalati környezetbe történő bevezetésével kapcsolatban.