A Sensity biztonsági cég egy deepfake hálózatot fedezett fel a közelmúltban a Telegram platformon, amely az elmúlt néhány hónap alatt közel 104 000 nőről készített kérésre hamis meztelen képeket.
Október 19-én zsarolóvírus támadás érte a montreáli Société de transport de Montréal (STM) tömegközlekedési társaság rendszerét.
Egy hacker csoport azt állítja, hogy több, mint 50 000 otthoni biztonsági kamerát hekkelt meg, ennek alátámasztásaként pedig privát fotókat tett közzé az Interneten, többek között felnőtt tartalmú oldalakon.
Lengyelország idén második alkalommal szervezi meg a 153+1 elnevezésű kiberversenyt, amelynek fő célja, hogy a fiatal korosztály érdeklődését a kibertér kihívásaira irányítsa.
Szakértők október 14-én egy újabb Emotet támadási kampányt azonosítottak, amely új módszerrel igyekszik rávenni az áldozatokat arra, hogy engedélyezzék a makrók futását.
A Zoom közleménye szerint jövő héttől minden felhasználójuk számára elérhető lesz a végponttól végpontig tartó titkosítás (end-to-end encryption – E2EE), beleértve az ingyenes verziót használókat is, amennyiben hitelesítik fiókjukat, ami telefonszám megadásával is történhet.
Kibertámadás érte az észak-londoni Hackney önkormányzatát, amelynek következtében több szolgáltatás és IT-rendszer is elérhetetlenné vált.
A norvég külügyminiszter, Ine Eriksen Søreide közleménye szerint Oroszország áll a norvég parlament (Strotinget) elleni augusztusi kibertámadás hátterében
Az AndroidOS/MalLocker.B nevű ransomware online fórumokon és 3rd party weboldalakon terjed, magát különböző legitimnek tűnő alkalmazásnak álcázva.
Az amerikai Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) és az FBI közös közleményben figyelmezetet egyes APT (Advanced Persistent Threat) csoportok új támadási taktikájára.
A CyberArk Labs biztonsági kutatói olyan sérülékenységeket azonosítottak népszerű antivírus szoftverekben, amelyeket a támadók felhasználhatnak arra, hogy emelt szintű jogosultságot nyerjenek a megcélzott rendszereken.
A QNAP nemrég adott ki tájékoztatót egy sérülékeny NAS eszközeit célzó zsarolóvírusról (AgeLocker), most pedig két kritikus kockázati besorolású biztonsági résről (CVE-2020-2506, CVE-2020-2507) számolt be, amelyek lehetővé tehetik egy támadó számára, hogy távolról átvegye az irányítást a sérülékeny eszköz felett.