A Chronicle kutatói szerint egy negyedik csoport is részt vett a Stuxnet malware készítésében.
A MikroTik biztonsági frissítéseket adott ki a hálózati eszközein futó RouterOS firmware-hez, azonban egyes biztonsági kutatók szerint ez nem minden MikroTik router számára nyújt védelmet.
Az Emsisoft újabb dekriptor eszközt tett ingyenesen elérhetővé, ezúttal a „Planetary” zsarolóvírus család által titkosított fájlok váltak visszafejthetővé.
Az elmúlt három hónap során egy kiberbűnözői csoport otthoni routereket támad, amelynek során megváltoztatják az eszközök DNS beállításait (DNS hijacking), hogy eltereljék a felhasználói forgalmat káros ─ elsősorban a PayPal, a Netflix, a Gmail és az Uber legitim weboldalait utánozó ─ adathalász oldalak felé.
A németországi Rheinland-Pfalz tartomány egyre több önkormányzata végzi feladatait papírmentesen.
Hétfőn került előterjesztésre a szingapúri Igazságügyi Minisztérium (MinLaw) által benyújtott online hamis és manipulatív tartalmakra vonatkozó törvényjavaslat (Protection from Online Falsehoods and Manipulation Bill), amely lehetővé tenné a kormány számára, hogy komoly szankciókat alkalmazzon az álhír-terjesztés visszaszorítása érdekében.
A nápolyi rendőrség közleménye alapján a hatóságok razziát tartottak a hivatalosan biztonsági kamera megfigyelő rendszert működtető, azonban a Motherboard információi szerint kémprogramokat is gyártó eSurv nevű cégnél.
A WhatsApp új szolgáltatással igyekszik visszaszorítani a hamis hírek terjedését Indiában, röviddel a nemzeti választásokat megelőzően.
A Trend Micro és az Europol közös kiadványa (Cyber-Telecom Crime Report 2019) átfogó, magas szintű képet kíván nyújtani a távközlési hálózatokat célzó kiberbűnözői tevékenységekről (cyber-telecom fraud) és az alkalmazott főbb technikákról.
Az Európai Bizottság javaslatot tett az 5G hálózatok magas szintű kiberbiztonsági védelmének kialakítására, amely operatív intézkedéseket tartalmaz nemzeti és uniós szinten egyaránt.
A Vulncode-DB a fejlesztői információk szerint egy olyan sérülékenység leírásokat tartalmazó nyílt forrású adatbázis, amely az NVD (National Vulnerability Database) és a CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) adatbázisok lehetőségeit a sérülékenységekre vonatkozó valós ─ például felhasználóktól származó ─ információkkal egészíti ki.
A Cisco elismerte, hogy az RV320 és az RV325 típusú routereihez még januárban kiadott biztonsági frissítései hatástalanok voltak. Az eszközöket két biztonsági hiba is érinti (CVE-2019-1652, CVE-2019-1653), a kettő együttes kihasználása pedig lehetővé teheti a támadók számára az irányítás átvételét a céleszköz felett. Nem sokkal a Cisco által készített januári…