A FireEye azt állítja, hogy erős kapcsolatot tárt fel a 2017 decemberében napvilágra került, ipari vezérlőrendszereket célzó Triton/TriSIS malware támadások, valamint a Central Scientific Research Institute of Chemistry and Mechanics (CNIIHM), orosz állami tulajdonú kutatóintézet között.
A japán kormány vizsgálatot indít a Facebook ellen a szeptember végén kitudódott ─ a legutóbbi információk szerint 29 millió felhasználót érintő ─ hackertámadással kapcsolatban.
A Zitis elnevezésű németországi kódfejtő hatóság költségvetési kerete 2019-ben huszonöt százalékkal nő, így már közel 37 millió euróból gazdálkodhat majd.
A GandCrab mögött álló hackerek egy underground hacking fórumon nyilvánosságra hozták a vírus közel ezer szír áldozatának egyedi visszafejtési kulcsait.
Az ausztrál kormány az elmúlt években számos komoly lépést tett a szerzői jogokat sértő weboldalak visszaszorítása érdekében, e tekintetben a legmarkánsabb lépés a 2015-ös szerzői jogi törvény volt, amelynek segítségével a hatóságok rávehették az internetszolgáltatókat, hogy blokkoljanak több online kalózportált.
A sanghaji Hungcsiao nemzetközi repülőtéren arcfelismerő rendszert alkalmaznak az utasok azonosításához a jegykezelés, a poggyászfelvétel és a biztonsági ellenőrzés során.
Az Észak-atlanti Szövetség katonai kiberparancsnokságának állománya 2023-ra teljesen feltöltésre kerülhet, készen arra, hogy saját kompetenciából indíthasson kibertámadásokat, azonban ehhez még az alapvető szabályok sem kerültek lefektetésre.
A brit kibervédelmi központ (NCSC) szerint csak idő kérdése, hogy mikor következik be egy emberéleteket is veszélyeztető támadás az Egyesült Királyság ellen.
Egy friss német fogyasztóvédelmi tanulmány megállapításai alapján a vonatkozó adatvédelmi szabályok ellenére a közösségi hálók felhasználói kevés kontrollt gyakorolhatnak saját adataik kezelése kapcsán.
A Check Point szerint az iPhone-ok elleni kriptovaluta bányász támadások szeptember utolsó két hetében közel 400%-kal nőttek ─ derül ki a cég legújabb Global Threat Indexéből.
A cseh Biztonsági Információs Szolgálat (BIS) átvette az irányítást több olyan szerver felett, amelyeket a Hezbollah mobil készülékek káros kóddal történő fertőzésére használt ─ írja a ZDNet.
Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma közleményben tudatta, hogy egy adatszivárgás során mintegy 30 000 munkatársuk személyes adatai ─ köztük például bankkártya információk ─ szivároghattak ki.