Az Apple múlt héten tette közzé legújabb – a tavalyi év második felére vonatkozó – átláthatósági jelentését, mely szerint folyamatosan nő a kormányzatoktól érkező visszavonási kérelmek száma.
Az Apple a GDPR érvénybelépése okán létrehozott egy adatvédelmi portált, ahol a felhasználók kérelmezhetik az Apple ID azonosítójukhoz, és iCloud fiókjukhoz tartozó összes rájuk vonatkozóan eltárolt adat másolatát.
Az FBI bírósági engedély birtokában sikeresen átvette az irányítást a becslések szerint több, mint félmillió hálózati eszközből álló VPNFilter botnet hálózat vezérlőszerveréhez tartozó domain felett.
Ron Wyden amerikai szenátor megelégelte, hogy az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának weboldalai nem biztonságos kapcsolaton keresztül érhetők el.
A Európai Unió Hálózati és Információs Biztonsági Ügynöksége (ENISA), az Európai Védelmi Ügynökség (EDA), az Európai Számítástechnikai Bűnmegelőzési Központ (EC3) és az Európai Unió Számítógépes Sürgősségi Reagálási Egysége (CERT-EU) egyetértési nyilatkozatot írt alá.
Szakértők egy új módszerre hívják fel a figyelmet, amivel hackerek káros kódokat, például adatlopásra alkalmas „hátsó ajtót” (backdoor) tartalmazó bővítményeket telepíthetnek.
A közlemény szerint hackerek legalább 500 000 routert fertőztek meg egy kifinomult káros szoftverrel, aminek célja vélhetően egy átfogó informatikai támadás indítása, például Ukrajna ellen.
A Yubico kiberbiztonsági cég bejelentette, hogy – miután az Apple korábban nyitott az NFC (Near Field Communication) technológia szélesebb körű felhasználására – a kétlépcsős azonosítást biztosító megoldásuk elérhető lesz iOS-en is.
Az American Civil Liberties Union (ACLU) jelentése szerint a tech óriás az „Amazon Rekognition” nevű, mélytanuláson alapuló arcfelismerő rendszerét aktívan értékesíti bűnüldöző szervek számára.
Az Egyesült Államokban törvényjavaslatot nyújtottak be ún. „kiber támogató egységek” létrehozására az amerikai nemzetőrség részeként (National Guard Cyber Civil Support).
2003 közepén a Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége (DARPA) egy olyan projektet indított, aminek a célja nem kevesebb volt, mint dokumentálni egy személy minden mozgását, beszélgetéseit, és bármit, amit az illető tapasztal.
Komoly vita előzte meg a Facebook vezetőjének 2018.05.22-én esedékes európai parlamentbeli meghallgatását, azzal kapcsolatban, hogy azt zárt ajtók mögött végezzék-e.