A brit kormány új jogszabályokat fog bevezetni az online közösségi média platformokra vonatkozóan, amennyiben azok nem tesznek többet a kiskorúak védelme érdekében – nyilatkozta Jeremy Hunt brit egészségügyi miniszter.
Közleménye szerint 2018 első negyedévében mintegy 1.9 millió, az ISIS-hez és az al-Qaedához köthető tartalmat távolított el, vagy jelölt meg ártalmasként a közösségi platform, mindez gyakorlatilag kétszerese annak, amit a megelőző három hónap során sikerült felderíteni.
A Google új „Chat” nevű üzenetküldő szolgáltatásáról Joe Westby, az Amnesty International Technology and Human Rights kutatója fogalmazott meg éles kritikát, miszerint a Google „teljes mértékben hátat fordít az ügyfelek privát szférájának védelmének”.
Egy német adatvédelmi szabályozó szerv is nemmegfelelőségi eljárást tervez indítani a Facebook ellen a Cambridge Analytica-val összefüggésben kirobbant adatszegési botrány kapcsán – írja a Reuters.
Az Egyesült Államok elnöke kiberháborús stratégiát terjesztett az amerikai Kongresszus elé, mivel a 2018-as National Defense Authorization Act (NDAA) értelmében választ kell adnia arra vonatkozóan, hogy kormánya miképpen tervezi kezelni a kritikus infrastruktúrákat érő támadásokat, beleértve azt is, hogy ez esetben milyen offenzív intézkedéseket foganatosítana.
A cég szerint Windows Defender Browser Protection hozzájárul az adathalász és káros kódot terjesztő weboldalakkal szembeni védelemhez.
A január óta érvényben lévő szankcióra – miszerint a cég nem hirdethet a Twitteren – Eugene Kaspersky, a vállalat vezetője most nyílt levélben reagált.
Az Egyesült Államok Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézete (NIST) múlt héten felhívást intézett az IoT eszközök magasabb szintű biztosítására szolgáló, új titkosítási szabványok létrehozása érdekében.
Az Egyesült Államok Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézete (NIST) a 2018-as RSA konferencián jelentette be a kritikus IT-infrastruktúrák biztosítására létrehozott keretrendszer 1.1-es verzióját.
Az orosz médiafelügyeleti hatóság még az év vége előtt vizsgálatot indít a közösségi oldal ellen – nyilatkozta Alexander Zharov, a Roskomnadzor vezetője az Izvestiának.
A Localblox nevű, profilalkotással foglalkozó amerikai cég mintegy 48 millió, weboldalakról és különböző közösségi platformokról (többek között Facebook, LinkedIn, Twitter) származó személyes adatot szivárogtatott ki – adja hírül a ZDNet.
A Microsoft kezdeményezésére mintegy 34 prominens tech vállalat írt alá egy nyilatkozatot, melynek értelmében mindenek felett kiállnak a felhasználók kiberbűnözők, valamint állami támogatású hacker csoportokkal szembeni védelme mellett.