Az éveleji visszafogottabb aktivitás után az Emotet mawalre terjedése ismét fellendülőben van, és új variánsokra kell számítani.
Az amerikai T-Mobile elismerte, hogy a Lapsus$ kiberbűnözői csoport hetekkel ezelőtt lopott hitelesítőadatokkal hozzáfért a cég belsős rendszereihez.
A Check Point fedezte fel, hogy a Qualcomm és MediaTek processzorral ellátott androidos eszközök az Apple Lossless Audio Codec (ALAC) implementálási hibái folytán lehetőséget adtak távoli kódfuttatásra, ráadásul egyes hibák viszonylag egyszerű kihasználást tettek lehetővé.
A befektetési csalások számában jelentős növekedés figyelhető meg a korábbi évekhez képest. Az FBI IC3 2021-es évre vonatkozó jelentése szerint a kriptovalutákba történő befektetési csalás kiemelten jellemzővé vált. Sajnos ez a csalási forma bárhol előfordulhat, jelen cikk a Dakken Group (hxxps://dakkengroup[.]com) által elkövetett csalásokra szeretné felhívni a figyelmet.
A QNAP arra figyelmezteti a hálózati adattároló (Network Attached Storage – NAS) termékeit használó ügyfeleit, hogy hálózatuk védelmében kapcsolják ki otthoni routerükön az Universal Plug and Play (UPnP) funkciót. A tanács helytálló, és akkor is érvényes, ha nincs NAS-unk.
Az Egyesült Államok Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynöksége (CISA) újabb három sérülékenységgel bővítette az aktívan kihasználható sebezhetőségek listáját, az egyik közülük, rendkívül súlyos. A CVE-2022-22718 számon nyomon követhető biztonsági rés a Windows összes verzióját érinti, kihasználásával pedig lokálisan – felhasználói beavatkozás nélkül – kiterjeszthető a jogosultsági szint a célzott rendszeren….
A LinkedIn nemcsak az üzleti életben népszerű, a Check Point kutatói szerint a közösségi platform megszemélyesítésével véghezvitt kibertámadások száma jelentősen megnőtt az elmúlt időszakban.
Komoly hibát fedeztek fel a népszerű Elementor WordPress kiegészítőben, javasolt mielőbb frissíteni a javított verzióra!
Az ESET és az ukrán nemzeti CERT-tel (CERT-UA) jelzése szerint a Sandworm orosz állami kötődésű hacker kollektíva pénteken kibertámadást indított egy ukrán energiaszolgáltató ellen az ipari vezérlőrendszerekre (ICS) specializált Industroyer malware, és a CaddyWiper adattörlő új verzióival.
Újabb nyolc sérülékenységgel bővült az Egyesült Államok Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynöksége (CISA) által gondozott, aktívan kihasznált sérülékenységekről vezetett lista. Többek között a Watchguard tűzfal termékek (WatchGuard Firebox és XTM) Fireware OS sebezhetősége (CVE-2022-23176) is felkerült a katalógusba, amelyet orosz állami szponzorálású fenyegetési szereplők a nemrég lekapcsolt Cyclops Blink botnettel támadtak.
A Mirai malware már a Spring4Shell exploitot is kihasználja DDoS támadásokhoz és a sebezhető webszerverek megfertőzéséhez.
Fakecalls-nak nevezik azt az új androidos banki trójai programot, amely képes a felhasználó által indított banki ügyfélszolgálati hívást átirányítani a rosszindulatú program készítőihez. A Fakecalls egy népszerű banki mobilalkalmazásnak álcázza magát, működése során pedig képes az általa megszemélyesített bank telefonszámát, sőt még a hivatalos logót és egyéb arculati elemeit…