Ryuk zsarolóvírus támadás történt az Egyesült Államok egyik legnagyobb egészségügyi szolgáltatójánál, a Universal Health Services-nél (UHS). Vasárnap reggel történt a támadás, amelynek következtében a belső rendszerek elérhetetlenné váltak több ellátóegységnél, lehetetlenné téve a betegellátást, ezért több beteget közeli kórházakba kellett átirányítani.
Oroszországot komoly vádak érték a 2016-os amerikai elnökválasztásba történő beavatkozásra hivatkozva, sőt Robert Mueller volt különleges ügyész USA ellenes konspiráció vádjával 2018 februárjában tizenhárom orosz állampolgár ellen eljárást is indított.
Az kibervédelmi központja (NCSC) oktatási intézmények ellni zsarolóvírus támadás fokozott veszélyére figyelmeztet.
Egy androidos Firefox hiba lehetővé teszi, hogy egy támadó adott Wi-Fi hálózathoz kapcsolódó összes sérülékeny Firefox böngészőt átirányítása káros ─ például adathalász ─ oldalakra.
A Microsoft figyelmeztetése szerint a Windows szervereket érintő kritikus Netlogon sérülékenységet (“Zerologon”, CVE-2020-1472) támadók aktívan kihasználják, ezért rendszeradminisztrátorok számára javasolt az augusztusi Patch kedd során kiadott hibajavítás azonnali telepítése.
A hazánkban is nagy népszerűségnek örvendő GPS alapú fitnesz alkalmazás, a Strava komoly adatvédelmi aggályok kereszttüzébe került.
A Düesseldorfi Egyetemi Kórház elleni zsarolóvírus támadás kapcsán ügyészségi vizsgálat indult, ugyanis szemptember 11 éjszakáján egy kritikus állapotban lévő beteg valószínűleg azért vesztette életét, mert a támadás miatt nem jutott időben megfelelő kezeléshez.
A Dexerto e-sport magazin információi szerint súlyos adatszivárgás történt az Activision videojáték-kiadó cégnél 2020. szeptember 20-án, amelynek következtében már több, mint félmillió felhasználói fiók kompromittálódhatott.
Több magas rangú indiai tisztviselő ─ köztük a miniszterelnök ─ érzékeny adatai is kompromittálódtak egy, az indiai Nemzeti Információs Központnál (National Informatics Centre – NIC) történt szeptember eleji incidens következtében ─ közölte a Delhi rendőrség.
Az Amerikai Egyesült Államok belbiztonsága alatt működő kiberbiztonsági ügynökség (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency – CISA) felhívja a figyelmet a Netlogon távoli protokoll sérülékenységét kihasználó támadásokra.
A brit kibervédelmi intézet (NCSC – British National Cyber Security Centre) friss útmutatójában arra hívja fel a figyelmet, hogy az etikus hackerektől elvárt felelős információ-megosztás támogatása a szervezetek felelőssége is, mégpedig egy jól definiált sérülékenység-közzétételi eljárásrend készítésével és alkalmazásával.
Az amerikai CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) iráni fenyegetési szereplőkhöz köthető malware-elemzési riportot közölt.