2022. július 26-án vette kezdetét a The North Face ruházati áruházlánc weboldala elleni kibertámadás, amit az oldal üzemeltetői csak augusztus 11-én észleltek, és rá több mint egy hétre, 19-én tudtak csak megállítani.
Több kisvállalat is érintett lehet egyes VPN routerek egy nemrég felfedezett zero day sérülékenységében (CVE-2022-20923), ami egy hibás jelszóellenőrzési algoritmusból ered.
Tudta azt, hogy káros kódok, parancsok képekbe is beágyazhatók? Sajnos ez nem csak elmélet, nemrég felfedeztek egy olyan kiberbűnözői kampányt, ami a 2021 decemberében fellőtt James Webb űrtávcsővel készített híres képekbe ágyazott malware-rel zajlott.
Az elmúlt évek során az USA számtalan alkalommal vádolta Kínát kiberkémkedéssel, azonban 2022 eleje óta a kínai külügy is egyre gyakrabban hoz fel hasonló vádakat az Egyesült Államokkal szemben.
Biztonsági frissítés érkezett a Microsoft Defenderhez, mivel az tévedésből rosszindulatú programként azonosította a Chromium böngészőmotort és az Electron JavaSript keretrendszert.
Az Európai Unió Kiberbiztonsági Ügynöksége (ENISA) szakértők számára pályázati felhívást tett közzé, hogy részt vehessenek a tanácsadó csoport (ENISA Advisory Group) munkájában.
Az „AgainstTheWest” nevű hackercsoport nemrég azt állította, hogy sikeresen kompromittálták a TikTok és a WeChat szolgáltatásokat, amelynek során nemcsak a platformok forráskódjaihoz szereztek hozzáférést, hanem felhasználói adatokat is sikerült szerezniük. A TikTok ugyanakkor hevesen tagadja a vádakat.
Az FBI nemrég arra figyelmeztetett, hogy a kiberbűnözők egyre gyakrabban használják ki a blokklánc-alapú DeFi platformok sérülékenységeit, hogy ezzel megkárosítsák a kriptobefektetőket.
Az Apple szerdán biztonsági hibajavítást adott ki régebbi, hivatalosan gyárilag már nem támogatott eszközök számára egy aktívan kihasznált kritikus biztonsági hiba miatt.
A Microsoft fedezte fel azt a sérülékenységet (CVE-2022-28799), aminek kihasználása lehetővé teszi a támadók számára, hogy egyetlen kattintással eltérítsék a TikTok felhasználók fiókjait. A biztonsági hiba az androidos alkalmazást érinti, több mint 1,5 milliárd felhasználó érintett a sérülékenységben.
A McAfee összesen öt olyan Chrome-os böngészőbővítményre hívja fel a figyelmet, amelyek titokban nyomon követik a felhasználókat. Aki véletlenül telepítette volna ezek valamelyikét, annak javasolt mielőbb megszabadulni tőlük.
A Python Package Index, a PyPI Twitteren hívja fel a figyelmet egy folyamatban lévő adathalász kampányra, amelynek célja a fejlesztők hitelesítő adatainak megszerzése, valamint rosszindulatú frissítőcsomagok befecskendezése a repository-ba.