Tudásközpont

Kiemelt témák

Kategóriák

Milyen kategóriában keres IT biztonsági tartalmakat? Kérjük válasszon!

Kérjük, válasszon az alábbi tartalomtípusok közül:

Kategória legfrissebb bejegyzései

A Misztikum Feloldása: Hogyan lopják el a jelszavakat a kiberbűnözők?– SANS OUCH! – 2024. december

Megjelent a SANS és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös kiadványának 2024. decemberi száma, melyben azzal foglalkozunk, hogyan lopják el a jelszavakat a kiberbűnözők.

...

Így védekezz az online albérletes csalások ellen!
Elterjedt csalási forma az un. albérletes csalás, melynek egyik leggyakoribb elkövetési módszere röviden az, hogy az elkövető meghirdet valamilyen platformon, például közösségi médiában - de akár népszerűbb online hirdetési felületen - egy lakást bérbeadásra, majd ezt az ingatlant több személy részére is „bérbe adja”. A bérbeadással kapcsolatos díjak (albérleti díj, kaució) kifizetésre kerülnek, majd a [...]

...

SMS-támadások: Egy smishing történet – SANS OUCH! – 2024. július

Megjelent a SANS és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös kiadványának 2024. júliusi száma, melyben az üzenetküldéses támadásokkal foglalkozunk.

...

Nyaralni megy? Tippek, hogy utazása „kiberbiztonságban” teljen – SANS OUCH! – 2024. június

Megjelent a SANS és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös kiadványának 2024. júniusi száma, melyben tippeket adunk arra, hogyan őrizhetjük meg “kiberbiztonságunkat” az utazások alatt is. 

...

Üzenetküldés, mit tehetünk és mit nem – SANS OUCH! – 2024. március

Megjelent a SANS és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös kiadványának 2024. március havi száma, amelyben azzal foglalkozunk, hogy üzenetküldés során milyen gyakori hibákat ejtünk, és hogyan kerülhetjük el ezeket a mindennapok során. 

...

Személyazonosság Lopás: Megelőzés, Detektálás és Reagálás – SANS OUCH! – 2024. február

A SANS és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös kiadványának 2024. február havi számában a személyazonosság lopás témakörével foglalkozunk.

...

Kérjük, válasszon az alábbi tartalomtípusok közül:

Kategória legfrissebb bejegyzései

Így használd helyesen a VirusTotalt!

A VirusTotal – Home egy bárki számára ingyenes verzióval is rendelkező online víruselemző szolgáltatás, ami számos jól ismert vírusvédelmi cég (például: ESET, Kaspersky, Sophos, BitDefender, Emsisoft, Netcraft) folyamatosan frissülő adatbázisain alapul. A cégek által érzékelt káros ─ például vírusterjesztő, vagy adathalász ─ weboldalak felfedezésük után nagy valószínűséggel felkerülnek ebbe az adatbázisba, ami elsősorban kiberbiztonsági szakemberek számára készült, azonban bárki számára elérhető.

...

APT csoportok

Jelen dokumentum célja, hogy bemutassa az APT csoportok legfőbb jellemzőit, támadásaik, eszközkészleteik jellegzetességeit, valamint a céljaik és motivációjuk sajátosságait. Az APT (Advanced Persistent Threat) csoportok olyan kiberbűnözői szervezetek, amelyek hosszú távú, célzott támadásokat hajtanak végre az áldozataik ellen, akik jellemzően nagyobb gazdasági szervezetek és államok. A jelentés letölthető pdf formátumban.

...

Nyaralás szóljon a pihenésről – ne használjuk közben a munkahelyi eszközeinket!

Biztosan mi is ismerünk (vagy mi magunk is közéjük tartozunk) olyan embereket, akik a munkahelyi pozíciójuk, munkakörük vagy egész egyszerűen habitusuk miatt nem tudják elszakítani magukat munkahelyüktől a nyaralás során sem. Azonban érdemes átgondolni, amennyiben ebben a cipőben járunk, milyen kockázatokat, illetve felelősséget vállalunk ezzel magunkra. Néhány telefonhívás lebonyolítása azért nem jelent nagy kockázatot, azonban […]

...

Adathalász csalások, visszaélések a bankok nevében

Az adathalász támadások célja, hogy a kiberbűnözők az áldozatoktól bizalmas adatokat tulajdonítsanak el. Jelen kiberbiztonsági elemzésünkben a leggyakoribb pénzügyi adathalász technikákat és az ellenük való védekezési javaslatokat mutatjuk be.

...

A felhő alapú menedzsment felülettel rendelkező antivírus szoftverek kockázatai

A felhőalapú víruskereső vagy más néven Cloud Antivirus hasznos lehet mindenki számára, aki meg akarja védeni eszközeit és adatait a vírusoktól, trójaiaktól, férgektől és más rosszindulatú szoftverektől. Bár sok hagyományos vírusirtó program elég robusztus ahhoz, hogy felismerje és eltávolítsa a rosszindulatú programokat a rendszerből, nem biztos, hogy minden alkalommal valós időben frissülnek. Emellett az általuk […]

...

Windows Active Directory elleni gyakori támadások

A Windows tartományi környezet a támadók egyik gyakori célpontja a szervezetek elleni kibertámadások során. A kezdeti hozzáférést követően ─ miután például adathalász technikával sikerül kompromittálniuk egy felhasználói fiókot ─ a támadók célja az, hogy minél kiterjedtebb hozzáférést szerezzenek (lateral movement támadási szakasz). Ehhez a tartományvezérlők és a Windows domain címtár (Active Directory) igazi kincsesbányának számítanak, […]

...